תמונת מופע: "רביע" - אורלי פורטל

"רביע" - אורלי פורטל

מחול
היכל התרבות יד שטרית טבריה
שלישי, 04 פברואר 2020 20:30
משך 70 דקות

פרטי האירוע

מופע בחירה

בתחום המחול

"רביע"

כוריאוגרפיה: אורלי פורטל

כוריאוגרפיה: אורלי פורטל

רקדניות: ליאת יפרח, ענבר זכאי, אלה גרינבום, אורטל אצבחה, רוני פלד, תמר בן דרור, עוזית רגב קולומבוס, שחר אלוש, נטלי דשטי ימין, מאיה ביתן

תלבושות: רקפת לוי תאורה: תמר אור ניהול הצגה: קרין לדרמן

 

חוויה אקסטטית ורוחנית החושפת את הצופים לעולם של טקסיות והרמוניה. 'רביע' היא יצירת מחול המבוססת על שיריו של המשורר הסופי אל ג'אלל רומי ומוזיקה פרסית קלאסית. היצירה בונה גשר בין העולם העתיק לעולם בו אנו חיים היום, ומאפשרת לתלמידים לצלול לתוך עולם קסום ועמוק, אל המחול הסופי והמחול המודרני .

המופע נוצר בהשראת "רביע אל אדוויה", מיסטיקנית סופית מהמאה ה8, שחיה באמונה ללא תנאי באלוהים, חייתה בנדודים שנים רבות ובמסעה הפיצה ודיברה אהבה חמלה ופשטות מעשיה. היוותה את ניצני התפיסה הסופית. היצירה מבוססת על מוזיקה פרסית סופית ושיריו של ג'לאל אל-דין אל -רומי. גדול המשוררים המיסטים במאה ה-13, אשר הוקדשו למורו ואהובו שאמס א-דין טבריז. רביע הייתה אישה מיוחדת במינה, פורצת דרך, בתקופה בה קולן של הנשים כלל לא נשמע. מסעה מסמל דרך של אישה לחופש, לביטוי האישי, רוחני. במעשיה ובדבריה הייתה מלאת תעוזה ואומץ וביטאה נחישות ואמונה אין-קץ.

"המחוללים הדרווישים מסתובבים סביב השמש של האהבה השמיימית, משלבים ידיים כדי לבטא אחדות. וקדים קידה אחד לשני ומברכים נשמה לנשמה".

 

"...המופע מצטיין בביצועים בעלי מגע של קסם...מים רוטטים, גועשים, המבקשים להצית להבה של תשוקה..." (רות אשל, הארץ)

"...מדהים...חוויה חושנית אודיו ויזואלית שכמותה טרם ראינו על הבמה..." (אהרון ששת, CafeTheMarker )

 

יום שלישי 4.2.2020 בשעה 20:30  

משך המופע: כשבעים דקות

 

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים